CFR2WSJT-73-180K
Mfr.Part #
CFR2WSJT-73-180K
Description
RES 180K OHM 5% 2W AXIAL
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Tolerance :
±5%
Resistance :
180kOhm
Power (Watts) :
2W
Datasheets
CFR2WSJT-73-180K
YAGEO CFR2WSJT-73-180K
180kOhm, 2W, Carbon Film,