CFR2WSJT-73-10K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CFR2WSJT-73-10K
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 10K OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
±5%
Composition :
Carbon Film
Series :
CFR
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power (Watts) :
2W
Number of Terminations :
2
Resistance :
10kOhm
Package / Case :
Axial
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Datasheets
CFR2WSJT-73-10K
YAGEO CFR2WSJT-73-10K
10kOhm, 2W, Carbon Film,