CFR2WSJR-73-3K3
Mfr.Part #
CFR2WSJR-73-3K3
Description
RES 3.3K OHM 5% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
3.3kOhm
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Datasheets
CFR2WSJR-73-3K3
YAGEO CFR2WSJR-73-3K3
3.3kOhm, 2W, Carbon Film,