CFR2WSJR-73-36R
Mfr.Part #
CFR2WSJR-73-36R
Description
RES 36 OHM 5% 2W AXIAL
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Resistance :
36Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±5%
Datasheets
CFR2WSJR-73-36R
YAGEO CFR2WSJR-73-36R
36Ohm, 2W, Carbon Film,