CFR2WSJR-73-33R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CFR2WSJR-73-33R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 33 OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Number of Terminations :
2
Resistance :
33Ohm
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Composition :
Carbon Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Package / Case :
Axial
Series :
CFR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
CFR2WSJR-73-33R
YAGEO CFR2WSJR-73-33R
33Ohm, 2W, Carbon Film,