CFR2WSJR-73-27R
Mfr.Part #
CFR2WSJR-73-27R
Description
RES 27 OHM 5% 2W AXIAL
Resistance :
27Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Datasheets
CFR2WSJR-73-27R
YAGEO CFR2WSJR-73-27R
27Ohm, 2W, Carbon Film,