CFR2WSJR-73-27K
Mfr.Part #
CFR2WSJR-73-27K
Description
RES 27K OHM 5% 2W AXIAL
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Resistance :
27kOhm
Power (Watts) :
2W
Datasheets
CFR2WSJR-73-27K
YAGEO CFR2WSJR-73-27K
27kOhm, 2W, Carbon Film,