CFR2WSJR-73-270K
Mfr.Part #
CFR2WSJR-73-270K
Description
RES 270K OHM 5% 2W AXIAL
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±5%
Resistance :
270kOhm
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFR2WSJR-73-270K
YAGEO CFR2WSJR-73-270K
270kOhm, 2W, Carbon Film,