CFR2WSJR-73-20K
Mfr.Part #
CFR2WSJR-73-20K
Description
RES 20K OHM 5% 2W AXIAL
Power (Watts) :
2W
Resistance :
20kohm
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
CFR2WSJR-73-20K
YAGEO CFR2WSJR-73-20K
20kOhm, 2W, Carbon Film,