CFR2WSJR-73-1K8
Mfr.Part #
CFR2WSJR-73-1K8
Description
RES 1.8K OHM 5% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Resistance :
1.8kOhm
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
CFR2WSJR-73-1K8
YAGEO CFR2WSJR-73-1K8
1.8kOhm, 2W, Carbon Film,