CFR2WSJR-73-1K3
Mfr.Part #
CFR2WSJR-73-1K3
Description
RES 1.3K OHM 5% 2W AXIAL
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Resistance :
1.3kOhm
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Datasheets
CFR2WSJR-73-1K3
YAGEO CFR2WSJR-73-1K3
1.3kOhm, 2W, Carbon Film,