CFR2WSJR-73-13R
Mfr.Part #
CFR2WSJR-73-13R
Description
RES 13 OHM 5% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Resistance :
13Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
2W
Datasheets
CFR2WSJR-73-13R
YAGEO CFR2WSJR-73-13R
13Ohm, 2W, Carbon Film,