CFR2WSJR-73-11R
Mfr.Part #
CFR2WSJR-73-11R
Description
RES 11 OHM 5% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Resistance :
11Ohm
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFR2WSJR-73-11R
YAGEO CFR2WSJR-73-11R
11Ohm, 2W, Carbon Film,