CFR2WSJR-73-10R
Mfr.Part #
CFR2WSJR-73-10R
Description
RES 10 OHM 5% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
10Ohm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Datasheets
CFR2WSJR-73-10R
YAGEO CFR2WSJR-73-10R
10Ohm, 2W, Carbon Film,