CFR25SJT-52-3K3
Mfr.Part #
CFR25SJT-52-3K3
Description
RES 3.3K OHM 5% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Resistance :
3.3kOhm
Matte Tin (Sn)
Military Standard :
Not
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
HTS Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Lead Diameter :
0.45 mm
Datasheets
CFR25SJT-52-3K3
YAGEO CFR25SJT-52-3K3
FIXED RESISTOR, 3.3kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,