CFR25SJT-52-36K
Mfr.Part #
CFR25SJT-52-36K
Description
RES 36K OHM 5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Diameter :
0.45 mm
Tolerance :
±5%
Construction :
Cylindrical
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
36kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Surface Mount :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Terminal Shape :
Wire
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
HTS Code :
Not Applicable
Packing Method :
Ammo Pack
Pbfree Code :
yes
Datasheets
CFR25SJT-52-36K
YAGEO CFR25SJT-52-36K
FIXED RESISTOR, 36kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,