CFR25SJR-52-9K1
Mfr.Part #
CFR25SJR-52-9K1
Description
RES 9.1K OHM 5% 1/4W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Resistance :
9.1kOhm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
CFR25SJR-52-9K1
YAGEO CFR25SJR-52-9K1
9.1kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,