CFR25SJR-52-820K
Mfr.Part #
CFR25SJR-52-820K
Description
RES 820K OHM 5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
0/ -700ppm/°C
Resistance :
820kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFR25SJR-52-820K
YAGEO CFR25SJR-52-820K
820kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,