CFR25SJR-52-5M6
Mfr.Part #
CFR25SJR-52-5M6
Description
RES 5.6M OHM 5% 1/4W AXIAL
Resistance :
5.6MOhm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
Datasheets
CFR25SJR-52-5M6
YAGEO CFR25SJR-52-5M6
5.6MOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,