CFR25J47R
Mfr.Part #
CFR25J47R
Description
RES 47 OHM 5% 1/3W AXIAL
Power Rating :
330mW
Voltage - Rated :
250V
Diameter :
2.5mm
Size / Dimension :
0.098Diax0.268L 2.50mmx6.80mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
No SVHC
Max Power Dissipation :
333mW
Temperature Coefficient :
0/ -450ppm/°C
Voltage - Rated DC :
250V
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Wire
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%