CFR25J330R
Mfr.Part #
CFR25J330R
Description
RES 330 OHM 5% 1/3W AXIAL
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Diameter :
2.5mm
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
0/ -450ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Size / Dimension :
0.098Diax0.268L 2.50mmx6.80mm
Resistance :
330Ohm
Power Rating :
330mW
Voltage - Rated :
250V
yes
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Power Dissipation :
333mW
Voltage - Rated DC :
250V
Datasheets
CFR25J330R
TE Connectivity AMP Connectors CFR25J330R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 330Ohm, 0.333W 1/3W, Carbon Film,