CFR25J330K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CFR25J330K
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 330K OHM 5% 1/3W AXIAL
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Through Hole Resistors
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Pbfree Code :
yes
Number of Resistors :
1
Power Rating :
330mW
Diameter :
2.5mm
Composition :
Carbon Film
Packing Method :
Ammo Pack
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.098Diax0.268L 2.50mmx6.80mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±5%
ECCN Code :
EAR99
Military Standard :
Not
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Temperature Coefficient :
0/ -700ppm/°C
REACH SVHC :
No SVHC
Voltage - Rated DC :
250V
Mount :
Axial, Through Hole
Series :
CFR25, Neohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Max Power Dissipation :
333mW
Resistance :
330kOhm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Voltage - Rated :
250V
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
Wire
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
Axial
Construction :
Tubular
ELV :
Compliant
Datasheets
CFR25J330K
TE Connectivity AMP Connectors CFR25J330K
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 330kOhm, 0.333W 1/3W, Carbon Film,