CFB200-48S33
Mfr.Part #
CFB200-48S33
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 200W
Output Power :
132W
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Voltage - Output 1 :
3.3V
Series :
CFB200 (200W)
8 Weeks
Power (Watts) :
200W
Efficiency :
79%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Nominal Input Voltage :
48V
Voltage - Isolation :
1.5kV
Size / Dimension :
4.60Lx2.40W x 0.52 H 116.8mmx61.0mmx13.2mm
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Input (Max) :
75V
Current - Output 1 :
40A