CFB200-48S24
Mfr.Part #
CFB200-48S24
Description
DC DC CONVERTER 24V 200W
Voltage - Output 1 :
24V
Output Power :
200W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Isolated Module
Nominal Input Voltage :
48V
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Isolation :
1.5kV
Size / Dimension :
4.60Lx2.40W x 0.52 H 116.8mmx61.0mmx13.2mm
Current - Output 1 :
8.33A
Efficiency :
85%
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Series :
CFB200 (200W)
Voltage - Input (Min) :
36V