CFB200-48S15
Mfr.Part #
CFB200-48S15
Description
DC DC CONVERTER 15V 200W
Size / Dimension :
4.60Lx2.40W x 0.52 H 116.8mmx61.0mmx13.2mm
Voltage - Output 1 :
15V
Voltage - Input (Max) :
75V
Efficiency :
85%
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Voltage - Isolation :
1.5kV
1 (Unlimited)
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Min) :
36V
Nominal Input Voltage :
48V
Series :
CFB200 (200W)
Output Power :
200W
Current - Output 1 :
13.3A