CFB200-48S12
Mfr.Part #
CFB200-48S12
Description
DC DC CONVERTER 12V 200W
Series :
CFB200 (200W)
ITE (Commercial)
Power (Watts) :
200W
Type :
Isolated Module
Efficiency :
85%
Output Power :
204W
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Size / Dimension :
4.60Lx2.40W x 0.52 H 116.8mmx61.0mmx13.2mm
Current - Output 1 :
17A
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Input (Max) :
75V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Nominal Input Voltage :
48V
Voltage - Isolation :
1.5kV
Voltage - Output 1 :
12V