CFB200-48S28
Mfr.Part #
CFB200-48S28
Description
DC DC CONVERTER 28V 200W
Size / Dimension :
4.60Lx2.40W x 0.52 H 116.8mmx61.0mmx13.2mm
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
1.5kV
Output Power :
200W
Voltage - Output 1 :
28V
Series :
CFB200 (200W)
Efficiency :
89%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Output 1 :
7.14A
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Voltage - Input (Max) :
75V
Nominal Input Voltage :
48V