ASRM2JA100R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ASRM2JA100R
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 100 OHM 5% 2W AXIAL
Stock
124
In Stock :
124
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Through Hole Resistors
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Published :
2013
Construction :
Tubular
Lead Diameter :
0.8 mm
Reference Standard :
IEC60115-1
Packing Method :
Ammo Pack
Working Voltage :
4000V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
IEC60065, FLAME PROOF
Package / Case :
Axial
Mount :
Axial, Through Hole
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.197Diax0.591L 5.00mmx15.00mm
Composition :
Metal Film
Feature :
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Resistance :
100Ohm