ASRM1JA820K
Mfr.Part #
ASRM1JA820K
Description
RES 820K OHM 5% 1W AXIAL
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
820kOhm
Tolerance :
±5%
Working Voltage :
4000V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tin/Copper (Sn/Cu)
Power (Watts) :
1W
Lead Diameter :
0.8 mm
Size / Dimension :
0.157Diax0.433L 4.00mmx11.00mm