ASRM1JA51R0
Mfr.Part #
ASRM1JA51R0
Description
RES 51 OHM 5% 1W AXIAL
Stock
42
In Stock :
42
Through Hole Resistors
Published :
2013
Lead Diameter :
0.8 mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
51Ohm
Tolerance :
±5%
JESD-609 Code :
e2
Axial
Max Power Dissipation :
1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Working Voltage :
4000V
Size / Dimension :
0.157Diax0.433L 4.00mmx11.00mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
ASRM1JA51R0
Stackpole Electronics, Inc. ASRM1JA51R0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 51Ohm, Metal Film,