ASRM1JA220K
Mfr.Part #
ASRM1JA220K
Description
RES 220K OHM 5% 1W AXIAL
Resistance :
220kOhm
Working Voltage :
4000V
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
FIXED RESISTOR
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Size / Dimension :
0.157Diax0.433L 4.00mmx11.00mm
Lead Diameter :
0.8 mm
Tolerance :
±5%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Surface Mount :
No
Datasheets
ASRM1JA220K
FIXED RESISTOR, 220kOhm, Metal Film,