ASRM1JA1K80
Mfr.Part #
ASRM1JA1K80
Description
RES 1.8K OHM 5% 1W AXIAL
Resistance :
1.8kOhm
Size / Dimension :
0.157Diax0.433L 4.00mmx11.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Surface Mount :
No
Max Power Dissipation :
1W
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Working Voltage :
4000V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Diameter :
0.8 mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
ASRM1JA1K80
FIXED RESISTOR, 1.8kOhm, Metal Film,