ASRM1JA10R0
Mfr.Part #
ASRM1JA10R0
Description
RES 10 OHM 5% 1W AXIAL
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.157Diax0.433L 4.00mmx11.00mm
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±5%
Terminal Shape :
Wire
Mount :
Axial, Through Hole
Working Voltage :
4000V
Published :
yes
Radiation Hardening :
No
Resistance :
10Ohm
Series :
ASRM
Power Rating :
1W
Axial
Diameter :
4mm
Datasheets
ASRM1JA10R0
Stackpole Electronics, Inc. ASRM1JA10R0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 10Ohm, Metal Film,