AF1210FR-07953KL
Mfr.Part #
AF1210FR-07953KL
Description
RES SMD 953K OHM 1% 1/2W 1210
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Size / Dimension :
0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW