AF1210FR-078K2L
Mfr.Part #
AF1210FR-078K2L
Description
RES SMD 8.2K OHM 1% 1/2W 1210
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
8.2kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
AF1210FR-078K2L
YAGEO AF1210FR-078K2L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 8.2kOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C