AC0201FR-072K26L
Mfr.Part #
AC0201FR-072K26L
Description
RES SMD 2.26K OHM 1% 1/20W 0201
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Max Power Dissipation :
50mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Resistance :
2.26kOhm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
AC0201FR-072K26L
YAGEO AC0201FR-072K26L
AC Series, Thick Film, 2.26kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~155°C