Y16363K52000T9W
Mfr.Part #
Y16363K52000T9W
Description
RES SMD 3.52K OHM 1/10W 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Tolerance :
±0.01%
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Max Operating Temperature :
150°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Length :
1.6002mm
Max Power Dissipation :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Resistance :
3.52kOhms
Packaging :
Tray
Series :
VSMP
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
Y16363K52000T9W
VPG Foil Y16363K52000T9W
VSMP Series, Metal Foil, 3.52kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.01%, -55°C~150°C