Y163033R0000F9R
Mfr.Part #
Y163033R0000F9R
Description
RES SMD 33 OHM 1% 1/4W 1206
2
Width :
1.5748 mm
Length :
3.2004 mm
Max Power Dissipation :
250 mW
Resistance :
33 Ω
Tolerance :
1 %
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
0.2 ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55 °C
Max Operating Temperature :
150 °C
Height :
635 µm
Features :
Moisture Resistant
RoHS :
Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
Y163033R0000F9R
VPG Foil Y163033R0000F9R
Metal Foil, 33 Ω, 1 %,