Y1630250R000B9W
Mfr.Part #
Y1630250R000B9W
Description
VFCP1206 250R000 TCR0.2 0.1% S W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packaging :
Tray
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Feature :
Non-Inductive
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Supplier Device Package :
Resistance :
250Ohms
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Datasheets
Y1630250R000B9W
VFCP Series, Metal Foil, 250Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~150°C