Y116945K3000B9R
Mfr.Part #
Y116945K3000B9R
Description
RES SMD 45.3K OHM 0.4W 3017
Max Power Dissipation :
400 mW
Package :
Bag
Height :
3.0988 mm
Features :
Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55 °C
Product Status :
Active
Length :
7.2898 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
Base Product Number :
DTS20A11
Temperature Coefficient :
2 ppm/°C
Max Operating Temperature :
175 °C
Resistance :
45.3 kΩ
RoHS :
Compliant
Tolerance :
0.1 %
Width :
4.318 mm
Datasheets
Y116945K3000B9R
VPG Foil Y116945K3000B9R
* Series, Metal Foil, 45.3 kΩ, 0.1 %,