Y1168350R000T9L
Mfr.Part #
Y1168350R000T9L
Package / Case
3017 J-Lead
Description
SMR3P 350R TCR0.2 0.01% S B
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
Non-Inductive
Size / Dimension :
0.287Lx0.170W 7.29mmx4.32mm
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.6W
Series :
SMR3P
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±0.5ppm/°C
Resistance :
350Ohms
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±0.01%
Package / Case :
3017 J-Lead
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Packaging :
Bulk
Datasheets
Y1168350R000T9L
SMR3P Series, Metal Foil, 350Ohms, 0.6W, ±0.01%, -55°C~175°C