Y11693K35000T9L
Mfr.Part #
Y11693K35000T9L
Package / Case
3017 J-Lead
Description
RES SMD 3.35K OHM 0.6W 3017
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Supplier Device Package :
SMD
Size / Dimension :
0.287Lx0.170W 7.29mmx4.32mm
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Package / Case :
3017 J-Lead
Resistance :
3.35kOhms
Length :
7.2898mm
Height :
3.0988mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
SMR3D
Power (Watts) :
0.6W
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Operating Temperature :
175°C
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
600mW
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Tolerance :
±0.01%
Width :
4.318mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
Y11693K35000T9L
VPG Foil Y11693K35000T9L
SMR3D Series, Metal Foil, 3.35kOhms, 0.6W, ±0.01%, -55°C~175°C