WR12X2871FTL
Mfr.Part #
WR12X2871FTL
Description
RES 2.87K OHM 1% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃
Resistance :
2.87kOhm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W