WR12X1272FTL
Mfr.Part #
WR12X1272FTL
Description
RES 12.7K OHM 1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Construction :
RECTANGULAR
HTS Code :
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Size Code :
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
1%
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE, RATED AC VOLTAGE: 200V
Package Length :
3.1 mm
Technology :
METAL GLAZE/THICK FILM
Package Width :
1.6 mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Package Height :
0.6 mm
Resistance :
12700 Ω
Reach Compliance Code :
Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.25 W