WR06W1204FTL
Mfr.Part #
WR06W1204FTL
Description
RES 1.2M OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
100 mW
Voltage Rating :
75V
Tolerance :
±1%
Voltage Rating (DC) :
75 V
Resistor Type :
GENERAL PURPOSE
Power (Watts) :
0.1W
RoHS Status :
RoHS Compliant
Resistance :
1.2mOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃
Resistance Tolerance :
± 1%
Contact Material :
Tin
Product Length :
1.6mm
Product Width :
0.8mm