WR04X3651FTL
Mfr.Part #
WR04X3651FTL
Description
RES 3.65K OHM 1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Resistance :
3.65kOhm
Package / Case :
0402
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃