WR04X18R2FTL
Mfr.Part #
WR04X18R2FTL
Description
RES 18.2 OHM 1% 1/16W 0402
Resistance :
18.2Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
1/16W
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃