VSRP1206S1-R560J
Mfr.Part #
VSRP1206S1-R560J
Description
RES 0.56 OHM 5% 1W 1206
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
560mOhm
Height Seated (Max) :
0.033 0.85mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
VSRP1206S1-R560J
Delta Electronics VSRP1206S1-R560J
VSRP Series, Thick Film, 560mOhm, 1W, ±5%, -55°C~155°C