VSRP1206S1-R150F
Mfr.Part #
VSRP1206S1-R150F
Description
RES 0.15 OHM 1% 1W 1206
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.033 0.85mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
150mOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
VSRP1206S1-R150F
Delta Electronics VSRP1206S1-R150F
VSRP Series, Thick Film, 150mOhm, 1W, ±1%, -55°C~155°C