VJ0505D8R2BXPAJ
Mfr.Part #
VJ0505D8R2BXPAJ
Description
CAP CER 8.2PF 250V C0G/NP0 0505
High Q, Low Loss
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1pF
Capacitance :
8.2pF
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Datasheets
VJ0505D8R2BXPAJ
VJ QUAD HIFREQ 8.2pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
VJ0505D8R2BXPAJ Overview
A program's size/dimension is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
VJ0505D8R2BXPAJ Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm